Case Study UNIQA

Architekt IT – w 7 dni, 3 rekomendacje, 1 PERFECT MATCH oznaczający zatrudnienie

UNIQA znana z wysokiej jakości obsługi klienta i szerokiego wachlarza ubezpieczeń to międzynarodowa firma z siedzibą w Austrii, działająca w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce obecna jest od 1997 roku, oferując swoje usługi zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Będąc jednym z wiodących graczy na rynku ubezpieczeń, UNIQA Polska zatrudnia ponad 2000 pracowników.

Branża: Ubezpieczenia

Wyzwanie: Wymagająca rekrutacja na stanowisko ArchitektaIT, które było kluczowe dla rozwoju wewnętrznego działu IT.

UNIQA Polska stanęła przed wyzwaniem znalezienia idealnego kandydata na stanowisko Architekta IT. Zespół HR klienta napotykał trudności w znalezieniu odpowiedniego kandydata w ramach standardowych metod rekrutacyjnych, co skłoniło firmę do poszukiwania efektywniejszych rozwiązań, decydując się na ogłoszenie w Talent Pooling App.

Perfect Match w rekrutacji

Dzięki dostępowi do bazy ponad 300 rekruterów i dwuetapowej weryfikacji, UNIQA Polska błyskawicznie otrzymała idealnych kandydatów. 

1 ETAP

AI dopasowuje kandydatów po odpowiednich słowach kluczowych i tagach.

2 ETAP

Rekruter weryfikuje i podejmuje decyzję o poleceniu kandydata do klienta

Efekt

Talent Pooling App okazał się niezastąpionym narzędziem w rekrutacji na kluczowe stanowisko. Dzięki wykorzystaniu AI oraz zaangażowaniu doświadczonych rekruterów, UNIQA Polska błyskawicznie znalazła idealnego kandydata na stanowisko Architekta IT, co przełożyło się na rozwój całego działu IT klienta i wzrostu konkurencyjności. 

 

POLECONY KANDYDAT

Wyselekcjonowany kandydat z polecenia od rekruterów.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Eliminacja nieefektywnych działań w procesie rekrutacji.

NIŻSZE KOSZTY

Obniżenie kosztów procesu rekrutacyjnego.

SZYBKI PROCES REKRUTACYJNY

Klient otrzymał pierwszą rekomendację po 2 dniach. W niecały tydzień 3 poleconych kandydatów.

EFEKTYWNOŚĆ

W niecałe 7 dni uzyskano 3 rekomendacje, w tym zatrudnionego kandydata na poszukiwane stanowisko.

Angelika Lipowska

Ekspert ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy

Uniqa Polska

KOMENTARZ

„Dzięki ogłoszeniu w Talent Pooling APP mogliśmy skoncentrować się na swoich głównych celach biznesowych wiedząc, że rekrutacja kluczowego pracownika przebiegnie szybko, efektywnie i profesjonalnie”.

TALENT POOLING APP

Talent Pooling App to nie tylko narzędzie do rekrutacji, ale inwestycja w potencjalnych pracowników Twojej firmy. Automatyzujące proces rekrutacji, pozyskujesz najlepsze talenty, oszczędzasz czas i optymalizujesz koszty, budując silny zespół oraz zwiększając konkurencyjności firmy.

TALENT POOLING APP – DlA PRACODAWCÓW

Szukasz kandydatów?
Zamieść ogłoszenie w aplikacji

Talent Pooling App to usługa pomiędzy portalem z ogłoszeniami o pracę, a agencją rekrutacyjną. Otrzymujesz dostęp do kandydatów zarówno aktywnych, jak i pasywnych, pochodzących z baz rekruterów, którzy działają w Twojej branży.

Koszt umieszczenia jednej oferty w aplikacji to tylko 1000 zł netto. Dodatkowo zatrudniając wybranego kandydata płacisz Success Fee wynoszące koszt jednej pensji zatrudnionego pracownika.